
Jak co roku na zaproszenie ambasadora Francji w Warszawie Étienne’a de Poncins przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczestniczyli w uroczystości upamiętnienia apelu generała Charles'a de Gaulle'a wygłoszonego na antenie BBC w Londynie 18 czerwca 1940 roku, po inwazji Niemiec na Francję.
Stowarzyszenie byłych Żołnierzy1Armii Francuskiej Ren i Dunaj wystawiło poczet sztandarowy w miejscu obchodów u stóp pomnika gen. De Gaulle’a zlokalizowanego przy rondzie jego imienia.
